صرفه‌جویی ۲ میلیارد ریالی تعمیر تجهیزات آموزشی مدارس
مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی گفت: در سال تحصیلی با مشارکت هنرجویان هنرستان‌های استان بیش از ۴۰ درصد تجهیزات آموزشی و کمک‌آموزشی مدارس به چرخه آموزش برگشته است و در این راستا۲۰۰ میلیون تومان در هزینه‌های آموزش ‌و پرورش صرفه‌جویی شده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، محمدعلی واقعی در نشست شورای آموزش‌وپرورش شهرستان نهبندان با اشاره به تحقق قریب ۹۶ درصد از مصوبات آموزش‌وپرورش نهبندان در سال تحصیلی جاری اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴ هنرستان استان در زمینه تعمیر، مرمت و بازسازی تجهیزات آموزشی و کمک‌آموزشی مدارس فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی، بابیان این مطلب که ۶۵ مدرسه خرید خدمات با ۳۴۰ کلاس و ۴ هزار و ۹۹۰ دانش‌آموز در سطح استان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: از این تعداد ۱۳ آموزشگاه خرید خدمات در شهرستان نهبندان با یک هزار و ۵۵ دانش‌آموز فعالیت می‌کند.

دبیر شورای آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی، برافزایش مشارکت اولیا، خیرین و صاحب‌نظران استان در فرایند تعلیم و تربیت تأکید کرد و افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، آموزش‌وپرورش استان در کنار علم‌آموزی، به دنبال تربیت علمی، اخلاقی، ایمانی و عملی دانش‌آموزان است.

واقعی توسعه و گسترش مدارس هیئت‌امنایی در استان را نمونه بارز مشارکت در فرایند تعلیم و تربیت دانست و اضافه کرد: در حال حاضر ۲۹ مدرسه هیئت‌امنایی با ۶ هزار و ۳۳۹ دانش‌آموز در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند که سهم شهرستان کویری نهبندان ۳ آموزشگاه با ۵۲۷ دانش‌آموز دختر و پسر است.

گفتنی است؛توسعه مدارس خرید خدامت، تداوم فعالیت مدارس هیئت‌امنایی نهبندان و تخصیص نیروی انسانی به اردوگاه فرهنگی غدیر این شهرستان از مهم‌ترین مصوبات این نشست بود.