• تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
 • کد خبر : 277
 • چاپ خبر

خرید لوبیا چیتی عمده تازه ارزان

خرید لوبیا چیتی عمده تازه خرید لوبیا چیتی عمده تازه خرید لوبیا چیتی عمده تازه ارزان جهت صادرات،تولید مواد غذایی،صنایع تبدیلی،خرده فروشی در سایت حبیبی گروپ متاسفانه شاهدیم که بعضا لوبیا های کهنه را با قیمت های پایین و نیز گاها با قیمت لوبیا تازه بفروش می رسانند که باعث مشکلات زیادی در فروش برای


خرید لوبیا چیتی عمده تازه

خرید لوبیا چیتی عمده تازه
خرید لوبیا چیتی عمده تازه

خرید لوبیا چیتی عمده تازه ارزان جهت صادرات،تولید مواد غذایی،صنایع تبدیلی،خرده فروشی در سایت حبیبی گروپ

متاسفانه شاهدیم که بعضا لوبیا های کهنه را با قیمت های پایین و نیز گاها با قیمت لوبیا تازه بفروش می رسانند که باعث مشکلات زیادی در فروش برای خریدار می گردد

خرید لوبیا تازه بخاطر رنگ روشن تر و همچنین طعم بهتر فروش خیلی بیشتری خواهد داشت

برای سفارش :09397497165

خرید لوبیا چیتی عمده

برای خرید لوبیا چیتی عمده باید لوبیا شناس باشید و توانایی کیفیت و متمایز قرار دادن لوبیا چیتی را بخوبی بلد باشید.

کاشت لوبیا چیتی

کاشت لوبیا چیتی
کاشت لوبیا چیتی

لوبیا چیتی را می توان از جمله حبوبات محبوب در ایران نام برد که گزینه مناسبی برای کاشت در باغچه های کوچک و یا گلدان های اپارتمانی نیز محسوب می شود. در ادامه به آموزش کاشت لوبیا چیتی و معرفی خصوصیات لازم برای پرورش آن می پردازیم.لوبیا چیتی

گیاه لوبیا طی دو تا سه ماه به محصول دهی نهایی میرسد

اب و هوا کشت لوبیا

لوبیا چیتی گیاهی خنک دوست است و در مناطقی با شب های خنک و روزهای گرم رشد عالی دارد. دمای مورد نیاز برای کاشت لوبیا چیتی ارزان ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد در روز و در شب معادل ۱۵ تا ۲۰ درجه می باشد. این گیاه قادر به تحمل دمای بیش از 30 درجه نیست و دمای بیش از35 نیز، سبب عدم تشکیل دانه در آن می گردد.

مراحل کاشت لوبيا چيتي

براي کاشت لوبيا چيتي، انتخاب بذر اهميت زيادي دارد. با انتخاب صحيح بذر، به توليد رضايت بخش دست خواهيد يافت. در انتخاب بذر به موارد زير توجه کنيد:

قوه ناميه: بذر انتخابي رسيده، سالم و تازه باشد و قوه ناميه آن از ۹۵ درصد کمتر نباشد.
خالص بودن بذر: بذر گزينشي بايد خالص و يکنواخت باشد.
پاک بودن بذر: بذر لوبيا چيتي بايد از ناخالصي هاي بذري و غير بذري و علف هاي هرز به دور باشد.
بهتر هست بذر را از مراجع ذي صلاح تهيه کنيد. اگر کشاورز قصد هستفاده از بذر توليدي خود را دارد، بايد دست به خالص کردن بذر در دو مرحله بزند. بايد قطعه زمين کشت سال آينده را مشخص و تمام امور مانند علف هاي هرز، مبارزه با آفات بيماري را انجام داد و بوته هاي ناخالص را که از نظر شکل و اندازه و غلاف متفاوت هستند جدا کنيد. اگر کشاورز يک هکتار زمين داشته باشد و از آن دو تن لوبيا دريافت کند، بايد حدود ۲۰۰ کيلو براي کاشت بذر آينده نگه دارد.

خرید لوبیا چیتی به صورت عمده تازه

کاشت لوبيا چيتي

کاشت لوبيا چيتي
کاشت لوبيا چيتي

شرايط زمين کشت لوبيا چيتي
زمين براي کاشت بايد به اندازه کافي عمق داشته باشد. ضمن اينکه خاک داراي سطحي نرم و حاصلخيز باشد. تهيه زمين لوبيا با هدف از بين بردن علف هاي هرز، زير خاک بردن بقاياي گياهي، نرم کردن و افزايش عمق خاک زراعي، زير خاک بردن مواد تقويت کننده و حفظ رطوبت موجود در خاک هست.

خرید لوبیا چیتی عمده خمین

زمان پرورش لوبيا چيتي

زمان کشت لوبيا چيتي بايد به گونه اي باشد که گلدهي آن با گرما و خشکي رو به رو نشود. ضمن اينکه محصول به گرماي پاييزه نيز برخورد نکند. بهترين زمان کاشت لوبيا چيتي بين ۲۰ ارديبهشت تا ۱۵ خرداد هست. قیمت عمده لوبیا چیتیضمن اينکه هفته اول خرداد در اين بازه مناسب تر هست. کشت دير هنگام لوبيا، عملکرد آن را کم مي کند.

خرید لوبیا چیتی عمده خمین تازه

روش کاشت لوبيا چيتي

در ايران براي کاشت لوبيا چيتي چند روش وجود دارد:

 1. هيرم کاري و دست نشان
 2. خشکه کاري دست پاش
 3. روش خشکه کاري و جوي و پشته
  خرید لوبیا چیتی عمده خمین

آبياري

در کاشت هيرم کاري، فاصله بين اولين و دومين آبياري بعد از کشت با آبياري هاي ديگر متفاوت هست. اولين آبياري بعد از کشت، بسته به بافت خاک و اقليم ۱۵ تا ۲۵ روز هست. در طي اين مدت لوبياها جوانه زده اند و به شکل دو برگ شده اند. آبياري دوم به فاصله ۸ تا ۱۰ روز و آبياري هاي بعدي معمولاً هر ۴ تا ۸ روز انجام مي گيرد. آبياري خاک با بافت سنگين هر ۵ تا ۸ روز و خاک با بافت سبک هر ۳ تا ۴ روز مي باشد. مرحله تنش آبي لوبيا از اوايل دوران گلدهي تا مرحله تشکيل غلاف هست. کمبود آب در اين دوران خسارت زيادي به گياه مي رساند. زمان آخرين آبياري بايد موقعي باشد که ۲۵ درصد از غلاف هاي لوبيا رسيده باشد.خرید لوبیا چیتی عمده ارزان

برداشت لوبيا چيتي

زمان برداشت هنگامي هست که ۶۵ تا ۷۵ درصد غلاف ها رسيده باشد. در اين زمان ميانگين رطوبت دانه ها ۳۵ تا ۴۰ هست. وقتي رطوبت دانه به ۲۰ درصد رسيد و غلاف خشک شد، آن ها را به خرمن گاه انتقال دهيد.خرید لوبیا چیتی به صورت عمده

ابتدا اجازه دهيد غلاف لوبيا خشک و بعد آن را جدا و دانه لوبيا را از آن خارج سازيد.

کاشت لوبيا چيتي دانه ها را در جاي خنک و خشک تا سال بعد بگذاريد. اگر لوبيا را در گلدان مي کاريد، اندازه گلدان شما بايد ۲۰ سانتي متر باشد. براي به دست آمدن نتايج مطلوب بايد از گلدان ۳۰ سانتي متري بهره مند شويد. گلدان نيز شرايط خوبي براي زهکشي ايجاد مي کند. براي زهکشي مناسب خاک گلدان بايد يک لايه نازک شن در کف گلدان بريزيد.

خرید لوبیا چیتی به صورت عمده ارزان

پرورش لوبيا در گلدان

اگر مي خواهيد لوبيا را در فضاي بيرون بکاريد، بايد زمان کشت موقعي باشد که خطر يخ زدگي تمام شده هست. براي کاشت لوبيا چيتي, بايد لوبيا را به مدت ۴ تا۶ هفته از آخرين سرما در منزل نشا کنيد. زماني که اندازه نهال به ۱۰ سانتي متر رسيد، به گلدان بزرگ انتقال دهيد.

دانه لوبيا را بايد در عمق ۳ سانتي متري کاشت و فاصله بين دانه ها بايد ۱۵ سانتي متر باشد. براي برداشت آن نيز بايد ۴۵ تا ۷۵ روز صبر کرد.

 1. لوبیا چیتی را در فصل بهار بکارید. پس از اینکه خطر یخبندان بطور کامل برطرف شد، لوبیا چیتی را کاشت کنید.
 2. لوبیا چیتی به دمای خاک حدود 70 درجه فارنهایت (20 درجه سانتیگراد) نیاز دارد تا به خوبی جوانه بزند.
 3. گیاهان لوبیا چیتی به 80 تا 140 روز بدون یخبندان، برای رسیدن به بلوغ کامل نیاز دارند.

خرید لوبیا چیتی عمده

غذا با لوبیا چیتی

غذا با لوبیا چیتی
غذا با لوبیا چیتی

با لوبیا چیتی می توان خیلی غذا درست کرد و تنوع غذا هایی که لوبیا در آن ها استفاده می شود خیلی زیاد هست.

خوراک لوبیا چیتی و نخود

 1.  نخود و لوبیا را از 4 یا 5 ساعت قبل خیس نمایید. سپس با آب روی شعله متوسط بپزید تا کاملا پخته شوند.
 2.  سیب‌زمینی ها را مربعی ریز و به نخود و لوبیا اضافه کنید.
 3. پیازها را ریز کنید. در روغن روی حرارت ملایم تفت دهید تا سبک شوند. سپس سیر را اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی شوند.
 4. گوجه ‌فرنگی ها را پوست بکنید، خرد و به مواد اضافه گردد. فلفل دلمه ریز شده را اضافه کنید. اگر مخلوط به غلظت مورد نظر نرسه، آرد را در آب حل کنید و به خوراک اضافه کنید تا بیشتر غلیظ شود.
 5. در صورت نیاز نمک و فلفل سیاه بیفزایید. برای مزه‌دار شدن، آب لیموی تازه و زیره بیفزایید و گرم سرو کنید.

خورش لوبیا چیتی ترکیه ای

خورشت لوبیا چیتی خیلی آسون می باشد، یه لیوان لوبیا برای دو سه نفر کافیه،پیاز رو تفت میدی و گوشت خورشتی رو اضافه میکنی و بعدش همراه لوبیا میذاری تو زودپز، توش یه دونه لیموعمانی که سوراخ شده میذاری و ادویه، نمک و فلفل و زیره، یک ساعت و نیم بعد آماده هست البته بستگی داره لوبیات دیرپز باشه یا زودپز ،توی ماهیتابه دو سه حبه سیر رو که ریز کردی تفت میدی و رب گوجه اضافه میکنی و بوش که درومد میریزی قاطی خورشت و میذاری یه نیم ساعتی رب به خوردش بره و جابیفته و آخر سر هم ترشیشو چک کن کمی آبلیمو میخواد معمولا البته میتونی بجای آبلیمو از پودر لیموعمانی هستفاده کنی خوش عطرتره من پودرلیموعمانی میزنم،

 

 

 

 خرید صابون تریاک

خرید صابون شیر الاغSource link

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دروازه وب ایران